Vārti ir katras mājas vai ēkas ieeja, tāpēc ir svarīgs ne tikai to dizains un funkcionalitāte, bet arī to lietošanas ērtība. Mūsdienās vārtiem ir visdažādākās vārtu automātika un tās iespējas, sākot no vienkāršām sistēmām līdz pat ļoti sarežģītām.

Kādiem vārtiem ir uzstādāma vārtu automātika?

Vārtu automātikas sistēmu var uzstādīt gandrīz visiem vārtu veidiem. Vārti var būt no dažādiem materiāliem – metāla, koka u.c., kā arī dažādu veidu, kā piemēram, veramie un bīdāmie vārti. Mūsdienu piedāvātās vārtu automātikas sistēmas ļauj atrast vispiemērotāko risinājumu jebkuriem vārtiem un situācijai.

Vārtu automātika – sistēmas kontroles veidi

Vārtu automātikas kontrolēšanai ir pieejami dažādi kontroles veidi, kas atbilst katra klienta vēlmēm. Pielāgojot vārtu automātikas sistēmu vārtiem, ir svarīgi, ka tiek izpildīti drošības noteikumi, lai vārtu kontrole būtu droša un kvalitatīva. Kontroles veidi ir sekojoši:

radio tālvadības pults – šis ir viens no vispopulārākajiem veidiem. Vārtu automātika tiek vadīta ar pulti, kas nodrošina lielāku drošību piekļuvei. Šis veids ir ļoti populārs privāto māju vārtiem;

tuvuma sensori – šie sensori uztver tuvu esošu objektu un atver vārtus. Lai gan šī automātikas sistēma ir viegli lietojama, tomēr tā nav visdrošākā sistēma privātās mājas vārtu automātikai;

numura zīmes atpazīšana – attīstoties mūsdienu tehnoloģijām, numura zīmes atpazīšana ir kļuvusi par vienu no vārtu automātikas sistēmas veidiem – atpazīstot numura zīmes, kas tiek ievadītas sistēmā;

digitālā tastatūra – vēl viens mūsdienīgs veids ir vārtu automātikas vadība ar digitālo tastatūru, kurā tiek ievadīts kods, kas atver vārtus;

magnētisko karšu lasītājs – ļoti populāra ir kļuvusi magnētisko karšu lasīšanas automātika. Tā ir viegli lietojama un ļoti labi piemērota vietās, kur ir liels skaits automašīnu, kurām ir piekļuve;

induktīvo cilpu detektors – šī metode darbojas ieinstalējot detektoru, kas uztver automašīnas tuvošanos. Lai gan šī metode ir vairāk izmantota luksoforos un satiksmes uzturēšanai, ar mūsdienu jaunākajām metodēm ir iespējams uztvert konkrētas automašīnas piebraukšanu, tādējādi atverot vārtus;

pogas nospiešana – šis ir tradicionāls veids vārtu automātikas sistēmai, kad vārti tiek attaisīti nospiežot pogu. Tā var būt gan novietota pie vārtiem vai arī mājās, lai kāds tās atvērtu;

cilvēka – mašīnas saskarsmes tehnoloģija – datorizēta pogas vadības sistēma;

audio vai video sistēma – sistēma darbojas ar balss vai vizuālo atpazīšanu.

Vārtu automātikas uzstādīšana

Vārtu automātikas uzstādīšanas process atšķiras atkarībā no izvēlētās sistēmas. Vienkāršāku sistēmu uzstādīšana ir ātrāka un lētāka, bet sarežģītu sistēmu uzstādīšana prasa laiku un ir dārgāka. Vārtu automātikas uzstādīšanā svarīga ir ne tikai izvēlētā sistēma, bet arī motors.

Motors ir katru automātisko vārtu centrā. Ir divi motoru tipi – hidrauliskie un elektromehāniskie. Hidrauliskie vārtu motora tipi ir vairāk paredzēti ļoti lieliem vai smagiem vārtiem, jo tiem ir nepieciešams lielāks griezes moments. Elektromehāniskie motori ir piemēroti mazākām iekārtām. Tie parasti ir vieglāk kopjami. Motora izvēli ietekmē jaudas vērtība pēc izmēra, svara, vēja slodzes un vārtu izmantošanas biežuma.

Vārtu automātikas sistēma ir mūsu specialitāte! Griezieties pie mums, “AKCompany”, lai atrastu sev vispiemērotāko vārtu automātikas sistēmas risinājumu!

Automātiskās barjeras ir viegli un ērti lietojamas. Tās nodrošina kontroli gan pār transportlīdzekļiem, gan gājējiem un ierobežo to piekļuvi. Automātiskās barjeras ir piemērotas dažādām teritorijām, bet visbiežāk tās tiek izmantotas rūpnīcu un noliktavu teritorijās.

Automātisko barjeru izvēle ir plaša un tā ir atkarīga no dažādiem faktoriem:

Transportlīdzekļu veids – automātiskās barjeras tiek piemērotas transportlīdzekļa veidam, kas var būt gan vieglās automašīnas, gan smagās kravas mašīnas;

Transportlīdzekļu veids – automātiskās barjeras tiek piemērotas transportlīdzekļa veidam, kas var būt gan vieglās automašīnas, gan smagās kravas mašīnas;

Barjeras vieta – barjeras vieta ietekmē tās izvēli, jo to var ietekmēt gan transportlīdzekļu veids, gan to iebraukšanas/izbraukšanas biežums. Barjera var būt paredzēta gan privātām, gan publiskām vietām u.c.;

Barjeras mērķis – tās galvenais mērķis var būt satiksmes plūsmas kontrole vai neautorizētu transportlīdzekļu piekļuves liegšana u.c.

Automātiskās barjeras iespējas

Mēs uzstādām automātiskās barjeras pēc Jūsu vietas specifikas un Jūsu prasībām, lai nodrošinātu automātiskās barjeras efektīgu darbību un drošību. Piedāvājam arī plašu piekļuves kontroles sistēmu klāstu, tostarp karšu lasītājus, ciparu tastatūras, audio un video piekļuves sistēmas. Mēs nodrošinām sistēmas, lai uzraudzītu iebraukšanu / izbraukšanu no Jūsu vietnes.

Ieejas barjeras

Ieejas barjerām ir jāatbilst gan Jūsu auto stāvlaukuma joslu platumam, gan augstumam. Tās var nodrošināt limitētu piekļuvi un papildus drošību. Ieejas barjeras var tikt aprīkotas ar dažādiem piekļuves veidiem, kā piemēram, audio vai karšu lasītāju, kas nodrošina teritorijas piekļuvi tikai autorizētam personālam. Tās tiek izmantotas gan privātās vietās, gan publiskās, kā arī ir lieliski piemērotas dažādām autostāvvietām u.c.

Izejas barjeras

Izejas barjeras parasti ir līdzīgas ieejas barjerām, jo abas ir vienkārši lietojamas, ļoti uzticamas un llieliskas vietās, kur tām tiek piemērota liela slodze. Dažkārt izejas barjeras ir nepieciešams izgaismot, kā arī ir iespējams uzstādīt kameras vai tālvadības kontroli, ja tas ir nepieciešams.

Papildu līdzekļi, kas darbojas ar automātiskām barjerām

Ar autostāvvietas barjeru ierīkošanu biļešu pārdošana kļūst arvien vienkāršāka, kas ir piemērota maksas stāvvietās. Samaksa var tikt veikta dažādos veidos gan iebraucot, gan izbraucot no autostāvvietas. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka barjeras var tikt aprīkotas ar dažādiem piekļuves veidiem, kas paredzēti, lai ierobežotu piekļuvi un būtu lielāka kontrole. Var tik izmantoti gan karšu lasītāji, gan tastatūras un audio iespējas. Barjeras var tikt kontrolētas gan ar tālvadību, gan automātisku piekļuvi.

Automātisko barjeru priekšrocības

Drošība

Viens no galvenajiem ieguvumiem, kas saistīts ar automātiskajām barjeru sistēmām, ir drošība. Ja piekļuve kādai vietai ir jāierobežo, lai nodrošinātu cilvēku un infrastruktūras drošību, automātiska barjera ir lieliski piemērota. Tā ne tikai var aizkavēt iebraukšanu, bet ar papildus līdzekļiem, nodrošināt tikai autorizētu piekļuvi izmantojot kartes vai lietojot video drošības sistēmas.

Kontrole pār satiksmi

Automātiskās barjeras sistēmas ir lieliskas, ļaujot kontrolēt satiksmi, jo īpaši gadījumos, kad ceļu izmantošana ir augsta. Piemēram, ja Jums ir jāierobežo lēnas kustības automašīnu un kravas transportlīdzekļu skaits, kas šķērso piekļuves punktu, uz galveno ceļu, kurā satiksme strauji plūst, barjeras ir lieliski piemērotas, lai veiktu šo darbu. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka barjeras var tikt uzstādītas tā, lai vienlaicīgi atļautu iebraukšanu/izbraukšanu tikai vienam transportlīdzeklim, kas ne tikai dod kontroli pār satiksmi, bet vienlaicīgi nodrošina drošību.

Elastīgums

Automātiskās barjeras sistēmas ir ļoti universālas un var tikt ieprogrammētas atbilstoši individuālajām vajadzībām. Tās var būt būtiskas ne tikai autostāvvietām vai noliktavu teritorijās, bet arī dažādiem privātīpašumiem un dzīvojamajām ēkām. Barjeras var tik ieprogrammētas tā, lai tās atbilstu konkrētajai vietai un tās pielietojumam. Tās var tikt uzstādītas, lai palielinātu drošību vai kontrolētu satiksmi, kā arī lai veiktu dažādas citas funkcijas.