Dārza un visa dārza teritorijas rotājumi tiek uzskatīti par modernu tendenci dizaineru vidū, kuri nodarbojas ar ainavu radīšanu. Bet nav nepieciešams algot speciālistus, jūs pats varat izrotāt savu dārza teritoriju. Gājēju celiņus, puķu dobes, rotaļu laukumus var nožogot ar mazu apmalīšu palīdzību, kas izdevīgi izskatīsies un harmoniski ieplūdīs interjerā.

Plastmasas apmalīšu popularitāte

Plastmasas apmales ir kļuvušas ļoti populāras vasarnieku un dārznieku vidū. Tām izdevās izspiest akmens un betona analogus, un stingri nostiprināja savas pozīcijas.

Dārza robeža ir ne tikai ainavas rotājums, bet arī neaizstājams palīgs. Ar tās palīdzību jūs varat viegli novilkt robežas starp celiņiem, veidot skaistas puķu dobes, nožogot zālienu un puķu dārzu. Ja dizaineri, uzstādot tos, uzsver estētisko funkciju, tad praktiski dārznieki un vasaras amatieri – plastmasas malas uzstāda, raugoties no praktiskās puses. Šīs mazās un vieglās konstrukcijas spēj apturēt ainavas savelšanos, stipra lietus laikā tās izolē mitrumu un neļauj tam nokļūt uz celiņu, aizsargā celiņus no zāles.

Mūsdienu tehnoloģijas apmalīšu ražošanai ļauj jums izveidot dažādas iespējas un vienlaikus izmantot dažādus materiālus. Bet arvien vairāk pircēju izvēlas plastmasu.

Daudzus cilvēkus interesē jautājums: kāpēc plastmasa, jo akmens ir daudz stiprāks un nesabrūk. Bet jaunā tehnoloģija plastmasas apmalīšu ražošanai padara tās ne tikai lētas, bet arī pēc iespējas izturīgākas.

Turklāt plastmasas apmales ir viegli uzstādīt. Darbu var veikt patstāvīgi, kas nozīmē, ka jums nav jātērē nauda speciālistiem.

Mēs nedrīkstam aizmirst par plašo produktu klāstu. Plastmasas apmales ražotāji rada unikālus izstrādājumus, kas izskatās pēc akmens, koka, ķieģeļiem, metāla. Par mazāku summu jūs varat iegādāties skaistu žogu un nesabojāt personīgā zemes gabala dizainu.

Sakarā ar to, ka dizains nav mūžīgs un to var viegli salauzt, ražotāji izveido nomaināmas detaļas, kuras var viegli nomainīt. Piemēram, ja jums ir betona apmale un siena pēkšņi saplīst, tad to būs grūti nomainīt, jo būs jāzvana amatniekiem un jāpērk celtniecības materiāli. Bet ar plastmasas struktūru viss ir daudz vienkāršāk. Pietiek iegādāties nepieciešamo izmēru un vienkārši nomainīt salauzto daļu.

Plastmasas konstrukcijas priekšrocības un trūkumi

Plusi:

  • Apmales nebaidās no asām temperatūras izmaiņām, spožas saules un mitruma;
  • Darbības termiņš nav ierobežots;
  • Izskatās ļoti pievilcīga;
  • Vienkārša uzstādīšana
  • Plašs dažādu iespēju klāsts;
  • Jūs varat variēt un izveidot ļoti dažādas formas;
  • Zema cena

Mīnusi:

  • Izstrādājums ir izgatavots no trausla materiāla, tāpēc, rīkojoties bezrūpīgi, tas var saplīst;
  • Apmales var aizdegties;
  • Nav videi draudzīgs produkts, kas piesārņo atmosfēru.

Par pēdējo aspektu var strīdēties, jo Nesen ražotāji mēģināja ražot produktus no videi draudzīgiem materiāliem.

Plastmasas apmaļu veidi

Lentes plastmasas apmales

Plastmasa ir diezgan lokans materiāls, tāpēc to var viegli savīt jebkurā formā. Apmales ražotāji izmantoja šo iespēju un sāka ražot dažādu formu apmales. Turklāt gatavo produktu var krāsot jebkurā krāsā un izgatavot kā jebkuru materiālu, piemēram, dabīgu granītu.

Lentu apmales ir populāras vasaras iedzīvotāju vidū. Lente ir viegli lietojama un salīdzinoši lēta. Lai to instalētu, vienkārši ierakt gatavo produktu zemē. Bet ne pilnībā, visam skaistumam vajadzētu palikt virspusē. Pārdošanā ir modeļi, kas parāda, cik centimetru jums ir nepieciešams, lai ieraktu apmales.

Dekoratīvas plastmasas apmales

Šis apmales veids ir vairāk piemērots dekorēšanai, taču tas lieliski pilda arī savu galveno funkciju. Ar tās palīdzību jūs varat aizsargāt ne tikai celiņus, bet arī dekorēt puķu dobes un rotaļu laukumu. Krāsu shēma ir ļoti atšķirīga, bet īpaši skaisti izskatās apmales, kas izskatās kā koka žogi.

Veikalos jūs varat atrast īpašus komplektus “Dārza dizaineris”, kas ļauj patstāvīgi izveidot vēlamā garuma robežu. Elementi ir pārmaiņus iestrēguši zemē un savstarpēji savienoti. Tos var uzstādīt jebkurā secībā, izveidot liektas līnijas, veidot apļus, kvadrātus, trīsstūrus un daudz ko citu.

Ja vēlaties savā dārzā izveidot akmens žogus, iegādājieties komplektu “Vecais akmens”. Plastmasas detaļas ir izgatavotas zem veca akmens un izskatās diezgan estētiski. Apmales var būt dažādu izmēru.

Jūs varat izveidot ķieģeļu žogu. Plastmasas elementi noteiktā leņķī ieslīd zemē un atgādina vecos ķieģeļus, kas gadu desmitiem ir ierakti zemē. Šāda robeža ir piemērota jebkuram interjeram.

Trešā robežu grupa – robežu posmi ir nošķirti. Parasti tie tiek izgatavoti pēc pasūtījuma, bet, ja jūs tos atrodat specializētu veikalu plauktos, tad nevilcinieties un pērciet tos.

Ražotāji ražo apmales sekcijas dažādās krāsās un formās. Gatavās struktūras uzstādīšana ir ļoti vienkārša: katra sekcija ir aprīkota ar kājām, kas ieslīd zemē. Tie nepūst un kalpos jums daudzus gadus. Turklāt katram komplektam ir pievienotas uzstādīšanas instrukcijas ar sīku aprakstu.