LSTK tehnoloģija (“vieglā tērauda plānsienu konstrukcijas”) ir iepriekš izgatavotu paneļu rāmju konstrukcijas tehnoloģija. Tās būtība ir perforētu un neperforētu cinkota tērauda profilu izmantošana kā ēku rāmi un uz šī profila balstītie sienas paneļi ir kā norobežojošās konstrukcijas.

Šī tehnoloģija parādījās 20. gadsimta vidū Ziemeļamerikā metālapstrādes rūpniecības un mašīnbūves aktīvās attīstības stadijā. Tieši tad radās ideja un iespēja pārcelt ievērojamu darba daļu no būvlaukuma uz rūpnīcas apstākļiem. Sākumā, izmantojot šo tehnoloģiju, tika uzceltas mazstāvu dzīvojamās un komerciālās ēkas, kuru augstums nepārsniedza 3 stāvus. Rūpnīcas ražoja “pusfabrikātus” – māju komplektus, kas tika nogādāti uz dažādām vietām tālākai uzstādīšanai. Turklāt uzstādīšanu varēja veikt jebkurā gada laikā un jebkuros laika apstākļos. Ēkas tika uzceltas ātri, neizmantojot smagu speciālu aprīkojumu un ar zemām darbaspēka izmaksām. Kopumā, pateicoties jauno tehnoloģiju ienākšanai, būvniecība ir kļuvusi kustīgāka, precīzāka un ekonomiskāka – un, kas ir svarīgi, nevis uz kvalitātes rēķina.

LSTK tehnoloģija attiecas uz energoefektīvām būvniecības metodēm. Vieglās tērauda konstrukciju unikālās īpašības ļauj uzturēt labvēlīgu mikroklimatu visa gada garumā (vasarā nav karsts, ziemā silts). No šāda materiāla izgatavotas mājas ir uzticamas, ugunsdrošas, videi draudzīgas.

Krievijā jauno tehnoloģiju sāka apgūt nesen, 2000. gadu sākumā. Tāpat kā rietumos, sākotnēji runa bija par mazstāvu būvniecību, taču LSC Baltic Group veica izrāvienu un pirmais pielietoja tehnoloģiju daudzstāvu ēku būvniecībā. Uzņēmumam piemīt spēcīgs ražošanas un intelektuālais potenciāls, kā arī nopietna pieredze dažādu sarežģītības pakāpes projektu īstenošanā. Atrodoties vispārējā LSTK tehnoloģijas ietvarā, LK uzņēmums pastāvīgi attīsta un ievieš savu know-how, kas ļauj izcelt METTEM būvniecības tehnoloģiju kā neatkarīgu veidu.

METTEM būvniecības tehnoloģija balstās uz daudzslāņu sienas paneli. Paneļu rāmis ir izgatavots no īpaša veida profila – termoprofila. Termiskais profils atšķiras no cita veida rāmja metāla profila ar to, ka tam ir caurspīdīga daļa, kas ļauj ievērojami palielināt siltuma plūsmas ceļu. Šī termoprofila un uz tā izgatavoto konstrukciju iezīme var ievērojami samazināt siltuma zudumus, samazināt izmaksas ēku ekspluatācijas laikā un samazināt tīkla slodzi kopumā. Augsti siltuma taupīšanas rādītāji ļauj izmantot METTEM struktūras ekonomiskai būvniecībai pat Tālajos Ziemeļos.

Termoprofils ir izgatavots no leģēta cinkota tērauda ar biezumu 1,0-2,0 mm, cinka pārklājuma biezums ir 275 g / m2, 1. klases cinkošana. Termoprofilu ražošanai izmantoto tēraudu raksturo ļoti augsta materiāla izturības un blīvuma attiecības vērtība, kas ļauj izveidot vieglas konstrukcijas ar lielu nestspēju.

LSC rūpnīcā termoprofilu ražo pēc konkrēta projekta. Attiecīgi, produkcija ir sava veida “konstruktors”:

  • profils tiek sagriezts pēc izmēra atbilstoši projektam (elementi tiek ražoti to turpmākās montāžas secībā);
  • profils tiek izgatavots ar visām nepieciešamajām tehnoloģiskajām atverēm, gofrējumiem un izgriezumiem pie elementu savienojumiem atbilstoši projektam;
  • piestiprināšanas vietās tiek veikta īpašu padziļinājumu (“puklevok”) marķēšana.

 Termoprofila elementi ir samontēti topošā daudzslāņu sienas paneļa rāmī, rāmis ir piepildīts ar efektīvu bazalta izolāciju. Tālāk, saskaņā ar LSTK tehnoloģiju, no ārpuses panelis ir apšūts ar šķiedru cementa plātni, un iekšpusē ir uzstādīti divi ģipša plākšņu slāņi. Visi materiāli ir videi draudzīgi, atbilst ugunsdrošības standartiem un tiem ir paaugstināti izturības rādītāji. Neliels paneļu svars (bez fasādes – 50 kg / m2, ar ventilējamu fasādi – 80 kg / m2) ļauj izmantot vieglus pamatus un veikt būvniecību uz sliktas augsnes.

 Rūpnīcā saskaņā ar projektu samontētie termopaneļi tiek nogādāti būvlaukumā. Objektiem, kas atrodas reģionos tiek piedāvāta alternatīva iespēja: reģionos termopaneļi tiek piegādāti ar demontētiem sienas paneļu rāmjiem, kas ražoti saskaņā ar projektu, uz kuru pamata paneļi tiek montēti uz vietas. Montāžas ražošanu var organizēt jebkurā vitā, kas darbojas reģionā, vai tieši būvlaukumā.

Mājas komplekti tiek piegādāti mazstāvu ēku celtniecībai. Papildus ārējo sienu paneļiem tajā ietilpst grīdas paneļi, jumta seguma sistēmas, durvis, logi utt. – atkarībā no izvēlētās konfigurācijas.