Margas – metāla margas ir svarīgs elements jebkurām kāpnēm, lai nodrošinātu stabilitāti un drošību. Tās var būt arī lielisks dizaina elements. Margu uzstādīšana ir svarīgs process, kam ir jābūt izpildītam pareizi un kvalitatīvi, lai nodrošinātu margu funkcionalitāti un drošību.

Metāla margas – ražošana

Metāla margas tiek ražotas no dažādiem metāliem, kas ļauj sasniegt vislabāko rezultātu konkrētajā situācijā, kā arī piepildīt klienta vēlmes. Margu ražošanas procesā ir svarīgi sekot prasībām, lai ievērotu drošības standartus.

Metāla margas tiek ražotas no dažādiem materiāliem

Metāla margas tiek ražotas no dažādiem metāla veidiem, kuriem ir katram savas īpašības, kas ir piemērotas dažādos gadījumos. Metāla veidi ir sekojoši:

alumīnijs – tas tiek bieži izmantots metāla margu ražošanā, jo tas ir viegls un salīdzinoši lētāks nekā Ņemot vērā to, ka tas ir noturīgs pret koroziju, to ir ieteicams izmantot margām, kas atrodas ārā un bieži tiek ietekmētas no vides apstākļiem. Metāla margas no alumīnija ir viegli kopjamas, kas samazina kopšanas izmaksas. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka tās ir viegli pielāgot dažādiem stiliem, tomēr der atcerēties, ka tās ir viegli deformējamas un liels spiediens var ietekmēt to izturību;
tērauds – tā izmantošana ir populāra, jo tas ir lēts, kā arī izturīgāks nekā alumīnijs, kas margām, kas tiek bieži lietotas, ir svarīgs aspekts. Tērauda margas prasa apkopi un tās var ietekmēt korozija, tāpēc tās ir nepieciešams apstrādāt, lai tā nerastos. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka šis metāls zaudē savu sākotnējo izskatu, tāpēc tam ir nepieciešams veikt pārkrāsošanu;
kalts dzelzs – metāla margu izgatavošanā ar dažādiem dizaina elementiem ir populāri izmantot dzelzi, tādējādi izveidojot unikālus kalumus. Tas ir ļoti izturīgs un nepadodas spiedienam, tas ir viegli kopjams, tomēr ir nepieciešams margas apstrādāt ar pretkorozijas materiālu vietās, kur tās ir pakļautas vides apstākļiem. Tomēr jāņem vērā, ka kalts dzelzs ir salīdzinoši dārgāks.

Metāla margas, kuras bieži tiek pakļautas ārējās vides ietekmei, ir ieteicams galvanizēt, tādējādi pagarinot to kalpošanas laiku, kā arī atvieglojot kopšanu. Der zināt, ka pēc galvanizēšanas nepilnības var būt vairāk redzamas, tomēr tas nodrošina daudz ilgāku kalpošanas laiku un aizsardzību pret vides ietekmi. Galvanizēšana metāla noturību pagarina par vairākiem gadiem (20 – īpaši noslogotās vietās, 50 – mājas lietošanas apstākļos), kā arī nav nepieciešams veikt atkārtotu aprūpi.

Metāla margas – uzstādīšana

Metāla margu uzstādīšana ir viens no vissvarīgākajiem procesiem, jo tām ir jānodrošina stabilitāte un drošība uz kāpnēm. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka tām ir jābūt uzstādītām saskaņā ar noteikumiem. Metāla margu uzstādīšanā ir svarīgs to augstums un izmērs, lai tās pildītu savu funkciju. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka, it sevišķi publiskām telpām un vietām, par nepareizi uzstādītām margām un neatbilstošām prasībām, var saņemt sodu un var nākties maksāt vairāk, lai tās tiktu uzstādītas pareizi.
Metāla margām un sliedēm ir jābūt attiecīgajā augstumā attiecībā pret kāpnēm un platformām. Šie nosacījumi ir svarīgi, lai nodrošinātu drošību un stabilitāti, sevišķi vietās, kur ir bērni. Lai nodrošinātu to, ka margas tiek uzstādītas ņemot vērā visas prasības, atstājiet šo darbu mūsu ziņā!
Metāla margu uzstādīšana un ražošana ir mūsu specialitāte! Griezieties pie mums, “AKCompany ”, lai Jūsu margas būtu drošas un atbilstu noteiktajiem standartiem!

Inox sistēma ir veidota ar mehāniskiem vītņotiem savienojumiem, lai nodrošinātu noteiktu, precīzu un drošu piemērotību un montāžu. Montējam visas margas mūsu rūpnīcā.  Pēc tam tās tiek dekonstruētas un montētas sekcijās, lai nodrošinātu efektīvu uzstādīšanu.

Nerūsējošais tērauds

Inox sistēmā tiek izmantots tikai augstas kvalitātes AISI 304 vai 316 nerūsējošais tērauds, kas tiek izvēlēts atbilstoši katras  situācijas vides apstākļiem. Standarta margu biezums ir 38 mm līdz pat 63 mm.
Inox sistēmā izmantotais augstas kvalitātes nerūsējošais tērauds garantē izcilus gatavos produktus, jo tas netiek jaukts ar citiem materiāliem (piemēram, dzelzi, cinkotu tēraudu u.cc), kas var negatīvi ietekmēt kvalitāti. Visi mūsu izstrādājumi ir izgatavoti no 304 nerūsējošā tērauda vai ​​AISI 316 nerūsējošā tērauda.
Inox sistēmu kanālu malas var arī aizpildīt ar epoksīda grunti, lai iegūtu maksimālu izturību.
Inox sistēmu margu pildījuma materiāli ir pieejami dažādi, kā piemēram, stikls, sveķi, perforēts nerūsējošais tērauds un citi materiāli. Standarta stiprinājumu metode ir virsmas, sānu un metinājumu stiprinājumi. Ir pieejamas arī pielāgotas stiprinājuma metodes.

Inox sistēmas nerūsējošā tērauda margu pildījuma veidi

Inox sistēmu margām ir pieejami dažādi pildījumu veidi. Tie ir sekojoši:

Vertikālais pildījums – vertikālos pildījumos nerūsējošā tērauda margām ir vertikāli novietoti apaļi vai taisnstūra profili, kas piestiprināti pie diviem horizontāliem nerūsējošā tērauda profiliem. Attālums starp vertikālajiem profiliem ir atkarīgs no to skaita vai klienta vēlmēm (parasti aptuveni 120 mm). Ieteicams uzstādīt uz balkoniem un kāpnēm bērnudārzos un skolā
Horizontālais pildījums – horizontālie pildījumi ir izgatavoti no horizontāli novietotiem apaļiem vai taisnstūrveida profiliem, kuru attālums starp tiem atkarīgs no to skaita vai klienta vēlmē Tas ir piemērots kāpnēm, rampām un grīdām. Tas nav piemērots terasēm, jo to izskats atgādina kāpnes, kas ir bīstami, it īpaši maziem bērniem.

Viens no populārākajiem veidiem ir Inox sistēmas nerūsējošā tērauda margas ar stiklu. Kāpēc izvēlēties tieši šādu sistēmu?
Inox sistēmas margām starp kolonnām var ievietot dažādas  formas, biezuma un krāsas stiklu. Montāžu veic ar īpašiem turētājiem, kas piestiprināti pie margām. Šis veids ir ļoti labi piemērots balkoniem vai verandām ar ainavisku skatu.
Var tikt panākti dažāda veida  efekti, piemēram:

Satīna efekts -tiek sasniegts, apstrādājot profilus un savienojumus, izmantojot īpašas slīpripas, abrazīvo ripu un elastīgas abrazīvās vielas.
Pulētaisefekts – tiek panākts, apstrādājot profilus un savienojumus, izmantojot īpašas slīpripas, pulēšanas ripu un īpašo (Turtle wax) vasku.
Mākslīgā koka – šis efekts ir polimēru putekļu materiālu elektrostatiskās noslodzes rezultāts – antikorozijas un dekoratīvo pārklājumu piemērošana tērauda profiliem un piederumiem.
Māla efekts – tastiek panākts, apstrādājot profilus un savienojumus, izmantojot īpašas slīpripas, abrazīvo ripu un elastīgas abrazīvās vielas.