TERITORIJAS LABIEKĀRTOŠANA, RĪGA

Pirmais solis ir noteikt, kādu teritorijas labiekārtojumu vēlaties. Īstais darbs sāksies tikai pēc tam, kad pilnībā sapratīsiet, ko vēlaties izveidot savā teritorijā.

TERITORIJAS AINAVU AINA

Ja izvēlaties viengadīgos augus, ņemiet vērā, ka tie būs jāpārstāda katru gadu, bet, ja izvēlaties daudzgadīgus augus, jūs iegūsit īsāku, bet uzticamu ziedēšanu un ikgadējās izmaksas. Varat arī sajaukt ziemciešus ar viengadīgiem augiem, izveidot ziedošus laukumus pret mūžzaļajiem augiem vai atvērt zāles. Vārdu sakot, iespējas ir patiešām daudz, un šķirņu ir bezgalīgas, tāpat kā stils, ko varat sasniegt.

Vienīgais, kas jādara, ja nevēlaties riskēt ar rupjām kļūdām, ir pieaicināt apzaļumošanas speciālistu. Viņš sāks ar sīkumiem, iespējams, puķu dobes iekārtošanu, zāliena iesēšanu vai pat skaista koka stādīšanu. Šie ir tikai sākuma punkti, kas ļaus jums uzlabot savu apkārtni, katru sezonu pēc sezonas, līdz izveidosiet savu sapņu dārzu.

Tāpat kā jebkurš cits telpas dizaina projekts, arī āra dizains ir darbs, jo īpaši tāpēc, ka ir jāseko dabiskai lietu gaitai, un tas prasa laiku un pacietību, bet ar pareizo tehniku un vēlmi rezultāts ir vienkārši pārsteidzošs: dabai nav robežas. , un zināšanas un cieņa pret to radīs patiesi apburošu vidi.

Jānovērtē pieejamā telpa

Neatkarīgi no tā, vai nolemjat ierīkot sakņu dārzu, izveidot puķu zonu vai koku rindu, vai zālienu parkā, vispirms ir jāizpēta jūsu rīcībā esošā telpa un jāizvēlas saulaina vieta savām kultūrām, kuras saņems. vismaz 6 stundas saules. stundas dienā. Jums tikai jāpavada viena diena savā dārzā, lai saprastu, kā saule pārvietojas pa to un kuras vietas vislabāk piemērotas ziedošiem augiem, mūžzaļajiem krūmiem vai dārzeņiem un augļu kokiem.

Katrai ziedu vai zāles šķirnei ir nepieciešams noteikts gaismas/siltuma daudzums, tādēļ, ja jūsu reģionā ir ideālas īpašības augiem, kuriem nepieciešama saule, izvēlieties šīs šķirnes; gluži pretēji, ziniet, ka ir daudz augu un krūmu šķirņu, kas labi aug ēnainās vietās.

Izvēlieties visievērojamāko dārza zonu, no kuras varat apbrīnot savus ziedus, baudīt koku ēnu vai ierīkot lapeni vai atpūtas zonu. Ja iespējams, galvenajām zonām, vai tās būtu puķu dobes vai sakņu dārzs, izvēlieties vietu pēc iespējas tuvāk ūdens avotam, lai laistīšana būtu ērtāka.

Pēc tam, kad vieta ir norobežota, ir pienācis laiks sagatavot augsni stādīšanai, neatkarīgi no tā, vai tiek iesēti dārzeņi vai zāle, stādīti ziedi vai krūmi, procedūra būs tāda pati. Ir nepieciešams irdināt augsni (uzart, ja tas ir sakņu dārzs), t.i., noņemt zāli un visas nezāles (svarīgi ir noņemt saknes, lai tās neataugtu, un diemžēl nezāles aug ļoti ātri, ja saknes netiek noņemti), un burtiski pagrieziet augsni, tas ir, samaisiet to, tas tiek darīts, lai atvieglotu augsnes drenāžu.

Tad speciālisti izvāc visus lielos akmeņus, mazie akmeņi nāk par labu augsnei, jo novirza ūdeni, bet lielie, gluži pretēji, aizņem vietu saknēm un ierobežo augsnes pieejamību augiem. Diezgan bieži ķeras pie nepieciešamības iznīcināt nevēlamo zāli un nezāles ar ķimikāliju palīdzību, lai iznīcinātu nevēlamo veģetāciju. Daudzu veidu nezāles ir ļoti izturīgas, un to noņemšana ar rokām ir visdrošākais risinājums, lai novērstu to atkārtotu parādīšanos.

Augsnes uzlabošana

Visticamāk, augsne pēc zāles platības attīrīšanas nebūs pietiekami bagāta vai tai nebūs labas drenāžas īpašības. Tas ir saistīts ar faktu, ka, ja mēs runājam par raupju augsni, t.i. augsne, kas nekad agrāk nav bijusi apstrādāta zālienam vai citiem mērķiem, gandrīz noteikti, vismaz daļēji, radīsies būvgruži, un tiks atrastas flīžu paliekas, lieli akmeņi un bieži vien liels daudzums smilšu.

Tāpēc ir nepieciešams attīrīt augsni vismaz līdz 50 cm dziļumam un pievienot organiskos materiālus, piemēram, kompostu un kūdru, lai bagātinātu to ar derīgām vielām un barības vielām, kas nepieciešamas jūsu augiem, un lai uzlabotu drenāžu, ja nē, pievienojiet nedaudz smiltis.. Kompostu var iemaisīt augsnē arī tad, ja tas atrodas tikai virspusē; lietus un dabiskā augsnes kustība to nesīs lejup.

Šīs jomas speciālistiem palīdzēs izprast augsnes stāvokli jūsu dārzā.

Kad un kā tiek veikti rakšanas darbi

Augsne tiek izrakta un sajaukta, un tiek uzklāts nepieciešamais mēslojums, kas palīdzēs jauno augu saknēm viegli iekļūt augsnē un saņemt nepieciešamo uzturu. Bet pārāk mitras vai pārāk sausas augsnes rakšana var izraisīt izmaiņas tās struktūrā.

Lai sagatavotu ziemciešu gultni, procedūra ir nedaudz atšķirīga: tiek izrakti pirmie 20-30 cm augsnes un tiek noņemti, lai apstrādātu zemāko līmeni (atkal 20-30 cm), pievienojot organisko materiālu un pēc tam divus augsnes daudzumus. tiek nomainītas, tas ir, tiek apgriezta velēna, kas bija virspusē un atrodas apakšā, un tā, kas tika apstrādāta augšpusē. Tas ir liels darbs, taču tas noteikti ietekmēs daudzgadīgo augu augšanu.

Ir svarīgi izvēlēties šķirnes, kas ir piemērotas jūsu dārza vai teritorijas klimatam, augsnei un saules iedarbībai.

Nepretenciozo augu saraksts:

– Viengadīgie augi: kosmeja (noapaļots krūms ar mazām tumši zaļām lapām un krāsainiem ziediem), kliņģerītes (stāvuss stublāju augs ar dzelteniem līdz sarkaniem un oranžiem ziediem, ir arī daudzgadīgas sugas), impatiens (saukts arī par “stikla augu”, ražo ziedus). dažādu krāsu: balta, rozā, sarkana, nepieciešama saules gaisma), pelargonijas, saulespuķes un cinnijas (dažādu izmēru stublāju vai krūmu augs, dažas šķirnes ir ļoti garas – līdz 150 cm, dod ļoti krāsainus ziedus no dzelteniem, sarkaniem līdz purpursarkaniem un pat zaļa , viegli audzējama, ir arī daudzgadīgas šķirnes).

– Daudzgadīgie augi: salvija, magnolijas, floksis (mūžzaļi ar koši tumši rozā vai baltiem ziediem), pansijas, dālijas (ar skaistiem dekoratīviem ziediem).

– Dažāda veida zāle.

Katra augu šķirne, neatkarīgi no tā, vai tas ir zieds, krūms vai zāle, dod priekšroku noteiktam stādīšanas laikam. Piemēram, ir augi, kas labi pacieš aukstumu, tāpēc tos var stādīt rudenī vai ziemas beigās; vairums viengadīgo ziedu vai dažas zāles nepanes aukstumu, tāpēc pirms stādīšanas jums jāgaida, līdz jūsu reģionā pāries sals.

Periods no pavasara vidus līdz rudens vidum ir ideāls daudzgadīgo ziedu stādīšanai. Tā kā tie ir tikai pamata ieteikumi, vienmēr rūpīgi jāievēro speciālistu ieteikumi.

Visiem augiem, īpaši jauniem un stādiem, ir nepieciešams ūdens katru dienu, līdz saknes ir nostiprinājušās un augi sāk augt. Pēc tam jums jāuzrauga augsnes mitrums, lai zinātu, kad laistīt.

Lai panāktu optimālu drenāžu un izvairītos no straujas ūdens iztvaikošanas, kad augsne tiek uzkarsēta saulē, ir svarīgi vienmēr laistīt zemes līmenī un ar maigu ūdens spiedienu, lai tas iekļūtu zemes dzīlē, nevis uz lapām. saule!

Lai nebūtu pastāvīgi un īsā laikā jāveic smagais nezāļu iznīcināšanas darbs, ir ārkārtīgi svarīgi aizsargāt dārzu, parku un citas teritorijas ar mulču. Mulčēšana ir audzēšanas tehnika, kas ietver augsnes pārklāšanu ap krūmiem vai puķu dobēm ar augu vai neorganisku materiālu. Priekšrocību ir daudz: pirmkārt, tas aizsargā vietu no nezālēm, bet arī palīdz izvairīties no temperatūras izmaiņām, kas var sabojāt sēklas un stādus, uztur pareizo augsnes mitruma līmeni un uzlabo tās sastāvu. Organiskā mulča sastāv no lapām un nolauztiem zariem, mizas vai kūdras un kūtsmēsliem. Ideāla un estētiska, īpaši puķu dobēm, ir miza. Neorganiskā var sastāvēt no māla, grants vai vulkāniskiem lapilli.

– Pavasaris ir labākais laiks, lai sāktu jauna dārza labiekārtošanu, velēnu stādīšanu, puķu stādīšanu un puķu dobju ierīkošanu, lai gan telpu plānošana un stādu izvēle dārzam vai parkam var sākties pat agrāk, pēdējā aukstajā laikā.

– Vasara ir laiks laistīšanai, ravēšanai un ziedošu ziedu un augu augšanas skata baudīšanai.

– Rudens ir lielisks laiks lielu koku, krūmu, sīpolpuķu un ziemciešu stādīšanai, kā arī zāliena zāles sēšanai, jo, iestājoties aukstam laikam, zāliens var atpūsties bez nomīdīšanas tā nostiprināšanai un blīvēšanai nepieciešamo laiku.

– Ziemā darbs aprobežosies ar neregulāru apgriešanu.