KOKA ŽOGI, UZSTĀDĪŠANA, RĪGA

Dārza žogus var izgatavot no dažādiem materiāliem atkarībā no iežogotās teritorijas vajadzībām un īpašībām. Viens no daudzpusīgākajiem ir koks, kas patiesībā ir piemērots izmantošanai daudzos reģionos, vienmēr garantējot izcilu veiktspēju. Tāpēc, ja meklējat cienīgu alternatīvu moduļu cinkota dzelzs žogiem, koka žogi ir ideāls risinājums, kad nepieciešams iezīmēt dārza, pagalma vai mājas robežas (īpaši, ja tā ir siltināta).

Daudzus gadus koks ir uzskatīts par labāko materiālu, ko var integrēt dārzā, parkā vai jebkurā vietā.

KOKA ŽOGI, UZSTĀDĪŠANA

Koksne vienmēr ir bijis viens no visplašāk izmantotajiem materiāliem āra telpās, piemēram, dārzos, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tas var lieliski apvienoties ar ainavu, kā arī tāpēc, ka tas ir dabisks materiāls, kas garantē patiesi ievērojamu estētisku pieredzi.

Daudzos gadījumos koka žogu var izmantot tikai, lai norobežotu paša dārza perimetru, lai noteiktu privātīpašuma robežas.

Koka žogi izmantošanai ārpus telpām ir viens no izplatītākajiem un populārākajiem žogu veidiem tirgū.

Ir dažādi koka žogu veidi, sākot no nelieliem žogiem, ko izmanto dārza teritoriju sadalīšanai, līdz pilnvērtīgiem žogiem, kas piestiprināti pie pamatnes uz zemas starpsienas vai uz betona pamata.

Koka izmantošana ļauj mūsu žogus uzstādīt jebkurā vietā, radot harmoniju un piešķirot dārzam vēl dabiskāku izskatu. Koka žogiem bieži ir neliels augstums, patiesībā tie ir paredzēti tikai dārza vai visas teritorijas norobežošanai, bet ne aizsardzībai.

Žogi ir izgatavoti no koka, dabīga materiāla, kas lieliski iederas jebkurā āra vidē. Neaizmirstiet, ka koks ne tikai ļoti labi iederas jebkurā ainavā, bet arī atstāj īpaši labu iespaidu ārpus pilsētas, kur kontakts ar dabu ir daudz lielāks, atšķirībā no pilsētvides, kur tam vienkārši jāfunkcionē kā dabai. žogs.

Lai izvēlētos pareizo žogu, iesakām pievērst uzmanību 3 faktoriem:

koka tips

No dažādām koku sugām rūpnieciskā mērogā tiek ražoti stabi, žogi un vārti. Neapšaubāmi, tas ir vairāk nekā tikai jūsu koka žoga izskats. Izvēlētā koksnes veida noturība pret laikapstākļiem ir pirmais faktors, kas jāizvērtē, pērkot.

Kā izvēlēties pareizo koku savam žogam

– Priede un egle ir vispopulārākie meži. Tomēr jāpatur prātā, ka šī nav izturīgākā koksne jūsu žogam, taču, visticamāk, tā ir lētākā izvēle. Parasti to pārdod jau autoklāvā, lai uzlabotu laikapstākļu noturību, taču tam būs nepieciešama pastāvīga apkope, ja vēlaties, lai jūsu žogs labi saglabātos daudzus gadus.

– Ja vēlaties izturīgāku koku, iesakām izvēlēties lapegles vai kastaņas. Sākotnēji izmaksas būs lielākas, taču ar laiku jūs iegūsit atdevi pievilcīgāka izskata un izturības veidā.

– Iespējams, labākais materiāls koka žogiem ir ciedrs, jo tas ir dabiski izturīgs pret ūdeni un pelējumu. Turklāt ciedrs izceļas ar savu neparasto skaistumu. Papildus izskatam ciedrs ir mazāk pakļauts deformācijai, jo tas ir izturīgs pret mitrumu, un tā paša iemesla dēļ tas ir mazāk pakļauts ātrai puvei. Tomēr ciedrs ir dārgāks nekā citi koki, un, lai gan sākotnēji ciedrs nav jābeicē vai jākrāso, pēc dažiem gadiem tas var būt jālako, jo tiešos saules staros tas mēdz izbalēt.

Apkope būs ļoti svarīga vēl daudzus gadus. Lai aizsargātu žogu, regulāri jāizmanto labs impregnēšanas līdzeklis.

Lielākā daļa žogu jāapstrādā ar impregnējošiem līdzekļiem vai speciālām caurspīdīgām lakām, kas vienlaikus saglabā koka krāsu, laika gaitā palielina tā izturību un cīnās ar tipiskām nodiluma pazīmēm.

Pirms turpināt uzstādīšanu, ir jāņem vērā laika apstākļu un saules gaismas ietekme uz žogu.

Saule un lietus ir jebkura veida koka žogu vai margu zvērināti ienaidnieki. Ja plānojat to uzstādīt vietā, kur tas vairākas stundas dienā tiks pakļauts karstai saulei, un ja esat izvēlējies koksni, piemēram, priedi vai egli, ņemiet vērā, ka pirms karstākajiem mēnešiem jums būs jāpārklāj žoga pārklājums. .

Tas piešķirs kokam spīdumu un nodrošinās tai nepieciešamo aizsardzību ilgām dienām tiešos saules staros un no vasaras lietusgāzēm.

Kad esat izvēlējies materiālu un parūpējies par dizainu, atliek tikai viens solis: koka žoga uzstādīšana un nostiprināšana.

Kam būtu jāpievērš uzmanība?

– Liela nozīme ir augsnes veidam, kurā jānoenkuro stabi. Sausa un mitra augsne atšķirīgi pielīp pie stabiem un nosaka to noturību.

– Ja jūsu augsne nenodrošina optimālu saķeri vai ir pārāk mitra, iesakām koka stabus noslīcināt nelielā daudzumā cementa. Ja augsne ir pārāk mitra, tas ievērojami samazinās staba izturību, kā arī paātrinās koksnes novecošanās procesu, izraisot tai ātru puvi.

– Ja izvēlētā koksne nav nekādā veidā apstrādāta, pirms ievietošanas zemē noteikti izmantojiet impregnēšanas līdzekli.

– Koku uzstādīšanas laikā vēlams savienot ar speciālām skrūvēm vai izveidot skrūvju un naglu kombināciju. Faktiski, temperatūrai mainoties, kokam ir tendence mainīties pa gadalaikiem, un, ja esat izmantojis egles vai priedes stabus, laika gaitā naglas zaudēs savu efektivitāti un var izraisīt dēļu krišanu.

– Harmonija ar vidi.

Koka margas ir lieliski piemērotas kā margas, jo tās lieliski saplūst ar vidi un augiem, ir izturīgas un viegli apstrādājamas, lai mainītu krāsu.

– Videi draudzīgums.

Atšķirībā no citiem žogu veidiem koka žogiem ir raksturīga vides vērtība. Dabīgais materiāls, no kura tie ir izgatavoti, ļauj tos uzstādīt, pilnībā saudzējot vidi: patiesībā tas ir videi draudzīgs žogs, ar kuru jūs varat izrotāt atklātas vietas, nekaitējot to izskatam.

– Izskats.

Viena no lielākajām koka žogu priekšrocībām ir to satriecošais izskats. Dārza žogiem vienmēr ir bijusi liela dekoratīva vērtība, taču tos jau sen uzskata par luksusa priekšmetu, pateicoties kvalitatīvajam kokam, no kura tie izgatavoti. Koks ir ļoti viegli apstrādājams, kas ļauj mums pašiem to salabot, ja nepieciešams.

– Ātra uzstādīšana.

Tas var būt kapitāls, kas prasīs nedaudz vairāk laika, vai parasts, kad piketi tiek vienkārši iedzīti zemē.

– Daudzveidība.

Pateicoties šī materiāla krāsu un formu daudzveidībai, mēs varam viegli izveidot ļoti oriģinālu žogu, kas mainīs jebkuras vietnes izskatu. Neapstrīdama koka žogu priekšrocība ir arī iespēja tos atjaunināt un mainīt krāsu atbilstoši savām vajadzībām.