VĀRTU AUTOMĀTIKA, RĪGA

Vadības mehānismi – bīdāmo, veramo un sekciju (garāžas) vārtu automatizācija ļauj efektīvi un droši automatizēt iebraukšanu teritorijā vai garāžā. Dažādi vārtu motoru modeļi ir izstrādāti, lai atbilstu visām drošības un enerģijas taupīšanas prasībām.

Automātiskos bīdāmos vārtus var izgatavot no dažādiem materiāliem, formām un izmēriem.

VĀRTU AUTOMĀTISKI

Faktiski bīdāmo vārtu automātikas izvēlei ir divi kritēriji: vārtu vērtnes svars un lietošanas veids.

Bīdāmo vārtu operatoriem vārti jāatver maigi, klusi un uzticami un jādarbojas temperatūrā līdz -30 °C. Turklāt tie garantē augstu drošības līmeni. Tie atbilst jaunākajiem starptautiskajiem standartiem, un tos pārbauda neatkarīgi ekspertu centri. Tie piedāvā daudzas savienojamības iespējas vēl lielākai drošībai un daudzas papildu funkcijas bezkompromisa komfortam.

Bīdāmais veids ļauj vārtiem pārvietoties uz sāniem, kas novērš telpas problēmas, tos atverot, un šūpošanas veids atver vērtnes, pateicoties mehāniskiem virzuļiem. Kā likums, drošības nolūkos tam ir arī iekšējais caurums.

Bīdāmie vārti tiek izmantoti, lai ietaupītu vietu, jo tie tiek uzstādīti sienas vai zemas sienas pamatnē. Savukārt veramie vārti prasa vairāk vietas un parasti tiek uzstādīti savrupmājās, kurām ir plašs piebraucamais ceļš.

Kad izvēlēties bīdāmos vārtus

Bīdāmos vārtus parasti izvēlas, ja ir maz brīvas vietas un nav iespējas ierīkot iekšējo atveri.

Aiz šīs izvēles slēpjas arī drošības faktors: bīdāmos vārtus ir daudz grūtāk uzlauzt. Pilnībā izbīdot vārtus, jūs riskējat radīt lielu troksni, tāpēc šādus vārtus bieži izmanto noliktavās ar precēm vai luksusa mājās.

Kad izvēlēties veramos vārtus

Veramie vārti joprojām ir lielisks risinājums vārtu automātikai. Šis tips noteikti ir viens no populārākajiem arī tāpēc, ka to var ātri un vienkārši uzstādīt.

Pat esošos vārtus var automatizēt ar virzuļiem, kas ļauj tiem atvērties mājas iekšienē. Tāpēc šis modelis ir vispopulārākais automatizācijas viegluma dēļ un tajā pašā laikā nodrošina pienācīgu drošību: automātiskos vārtus nemaz nav viegli piespiest atvērt, ņemot vērā motora klātbūtni, kas neļauj viegli atvērt ar grūdienu.

Veramo vārtu automātikas izvēle

Veramajos vārtos var izmantot vairākus motorus, un viena izvēle ir ļoti svarīga, tāpēc labāk neimprovizēt, bet vienmēr paļauties uz uzņēmumu ar pieredzi rūpnieciskās automatizācijas sistēmās, piemēram, mūsu.

Faktiski, izvēloties automatizāciju, ir jāņem vērā pārvietojamo vārtu svars: dzinēja jauda tiek izvēlēta, pirmkārt, pamatojoties uz šo faktoru. Turklāt ļoti svarīga ir arī vizuālā uztvere, un, ja iespējams, dzinēju ieteicams izvēlēties, izvērtējot sienas esamību un pieejamo telpu.

Bīdāmo vārtu automātikas izvēle

Pat bīdāmo vārtu gadījumā ir nepieciešams aprēķināt to svaru un novērtēt lietošanas biežumu. Šie divi faktori noteiks dzinēja jaudu un labākā risinājuma izvēli arī drošības un normatīvo aktu atbilstības ziņā.

Atbilstība

Kad mēs runājam par bīdāmiem vārtiem, uz diviem fiksētajiem stabiem jābūt L-veida formai, lai vārti nevarētu šūpoties. Veltņu priekšā jāuzstāda ierīces, kas neļauj vārtiem aizripot ar izvelkamu sliedi.

Savukārt veramajiem vārtiem ir pienākums uzstādīt fotoelementus, kas bloķē satiksmi caurbraukšanas gadījumā. Šie ir tikai daži padomi noteikumos, kas jāievēro, lai izvairītos no nejaušas savainošanās, atverot un aizverot vārtus.

Automātiskie sekciju vārti ir vispiemērotākais risinājums garāžu vārtiem, jo tie uzlabo ārējā konteksta estētiku un nodrošina lielisku iekštelpu siltuma un skaņas izolāciju. Elegance, komforts, enerģijas taupīšana un mehāniskie pretielaušanās mehānismi ir galvenie elementi, kas padara šāda veida vārtus par labāko alternatīvu tradicionālajiem un vienkāršiem vārtiem.

Sekciju durvis sastāv no pārklājošiem un noliecamiem paneļiem. Tie slīd uz augšu un pēc tam gar griestiem gar sānu sliedēm.

Sekciju durvis ir viegli atveramas un lietojamas. Katras durvis faktiski var būt aprīkotas ar noteiktu automatizāciju, kas parasti tiek uzstādīta uz griestiem vai uz vienas no sānu sliedēm. Motors padara to vēl vienkāršāku un ērtāku lietošanu.

Darbojas ar vienkāršu un praktisku tālvadības pulti, tas ir kluss, aprīkots ar automātisku apgaismojuma lampu un kontrolē durvju kustību kontrolētā un drošā veidā, pateicoties drošības fotoelementu klātbūtnei.

Automātiskie vārti darbojas, pateicoties vairāku komponentu mijiedarbībai, kas ļauj pareizi atvērt un aizvērt vārtus. Automātisko vārtu darba shēmas elementi ir:

Slēdzis jeb vadības bloks ir īstā visas sistēmas sirds, tā uzdevums ir saņemt signālus no dažādiem sensoriem un kontrolēt vārtu atvēršanu un aizvēršanu.

Elektromotors – vārtu automātika tiek piešķirta motoram, kas var būt viens vai vairāki, atkarībā no uzstādīšanas veida un vārtu veida.

Šarnīrveida svira – darbina elektromotors, atver un aizver automātiskos veramos vārtus

Sliede – dzinēja vadīta atver un aizver automātiskos bīdāmos vārtus

Virzulis – atrodas stingras mehāniskās sviras iekšpusē, kas nodrošina automātisko vārtu atvēršanu un aizvēršanu ar veramām vērtnēm

Fotoelements – pastāvīgi mijiedarbojas ar vadības bloku. Gaismas stars ļauj viņam redzēt, vai vārtu diapazonā nav kādi priekšmeti, lai novērstu to nejaušu aizvēršanos

Tālvadības pults – nospiežot pogu, tiek nosūtīts signāls vadības blokam, kas fotoelementa klātbūtnē atver vārtus.

Visiem elementiem, kas veido automātisko vārtu vadības shēmu, jāatbilst ļoti specifiskām īpašībām, piemēram:

  • ir droša sistēma, kas atbilst Eiropas standartiem
  • ir manuāla atbrīvošanas sistēma, lai to varētu atvērt ārkārtas situācijā
  • ir apgaismojums, kas manevru laikā ļauj labāk saskatīt šķēršļus
  • sistēmas klātbūtne, kas darbojas pat tad, ja nav elektrības
  • ir iespēja iedarbināt mehānismu, izmantojot tastatūru, ja radio vadība nedarbojas
  • augšējo un nolaižamo durvju gadījumā virs durvīm ir jābūt vajadzīgajai vietai, lai operators varētu pabeigt visu kustību

Ir divi galvenie vārtu atvērēju veidi:

  • ķēde;
  • veltnis.

Bīdāmo vārtu automātika ietver elektromotoru, pārnesumkārbu un pārnesumu. Zobrats pārnes spēku uz zobratu, kas piestiprināts pie vērtnes, tādējādi piespiežot to virzīties uz piedziņu, kas uzstādīta uz pamatiem.

Atkarībā no konstrukcijas veida piedziņas var būt konsoles, piekaramas un uz rullīšiem.

Atkarībā no bīdāmo vārtu piedziņas modeļa tā motors var darboties ar 24V vai 36V līdzstrāvas spriegumu, 230V vienfāzes spriegumu un 380V trīsfāzu spriegumu. Var aprīkot ar kodētāju.

Kodētājs – moderna un uzticama iekārta vārtiem nepieciešamo bremzēšanas un apstāšanās punktu noteikšanai. Dažos piedziņās kodētājs kopā ar iekšējām atdurēm ļauj motoram izslēgties vārtu galējās pozīcijās un izvairīties no nepieciešamības uzstādīt ārējās mehāniskās atdures vērtnēm.

Veramo vārtu operatorus var iedalīt šādos veidos: lineārie, sviras un pazemes. Pazemes operatori ir ideāli piemēroti, ja ir svarīgi, lai vārtiem būtu elegants izskats, un operatori nebūtu redzami, kā arī tad, kad nepieciešams vārtu atvēršanas leņķis no 120 līdz 180 grādiem. Tāpēc lēmumu par pazemes piedziņu izmantošanu vēlams pieņemt vārtu projektēšanas stadijā. Tā kā tas ne vienmēr ir iespējams, veramajiem vārtiem visbiežāk izvēlas lineāro vai sviru piedziņu. Tos var aprīkot arī ar kodētāju.

Veramo vārtu automatizācija atšķiras ar motora barošanas avota veidu. Atkarībā no veramo vārtu piedziņas modeļa, tā motors var darboties no 230 V vai no 24 V līdzstrāvas. Ar 24 V motoru darbināmi piedziņas modeļi spēj izturēt intensīvu darbību un nepārkarst. Turklāt tie bremzē vārtu gaitu, tuvojoties gala pozīcijām un var tikt aprīkoti ar papildu sistēmu, kas ļauj tiem turpināt darbu pat īslaicīga strāvas padeves pārtraukuma laikā.

Ir divi galvenie garāžas durvju piedziņas veidi:

– Vārpstas (sānu) piedziņa

– Griestu piedziņa

Vārpstas piedziņas darbības princips ir vērpes vārpstas darbība, uz kuras ir uzstādīti daudzpavedienu cilindri. Tieši uz tiem ir uztīti kabeļi.

Griestu vārpstas darbības princips ir zobratu motora darbība, kas rotē vārpstu. Vārpsta ir savienota ar ķēdi piedziņas kopnē un motora rotācijas kustības tiek realizētas ratiņu, kas ir savienots ar ķēdi, translācijas kustību veidā. Ir svarīgi ņemt vērā, ka riepu karietei ir īpaša atbrīvošanas ierīce. Šis princips ļauj nepieciešamības gadījumā atvienot ratiņus no ķēdes un izmantot sekciju durvis manuālajā režīmā.

Vārtu automātika ir viens no fundamentālajiem soļiem, lai piešķirtu savam mājoklim īpašu drošību, uzlabotu to, padarītu to ērtāku un, protams, modernāku. Ir dažādi modeļi, kas var ietekmēt vārtu automātikas izvēli un kurus vajadzētu pielāgot savai mājai un savām vajadzībām. Mēs iesakām meklēt padomu mūsu speciālistiem šajā jomā, lai izvēlētos optimālo risinājumu.