PIEKĻUVES SISTĒMAS, RĪGA

Dažādas telpu slēdzenes ir vērtīgs rīks durvju aizslēgšanai. Elektroniskā slēdzene ir tradicionālās slēdzenes evolūcija un ļauj daudz praktiskāk piekļūt telpām pat no attāluma, lai atvieglotu mūsu ikdienu.

MARGAS NO MELNA METĀLA

Elektroniskā slēdzene ir klasisks mehānisms mājas vārtu vai durvju attālinātai atvēršanai, lai atvieglotu cilvēku iekļūšanu ēkā vai teritorijā. Elektroniskās slēdzenes var uzstādīt ne tikai uz vārtiem, bet arī uz bruņu vai citām durvīm, lai tās varētu atvērt attālināti. Parasti elektroniskās slēdzenes ir savienotas ar domofonu vai video domofonu, caur kuru ir iespējams sazināties ar ārpasauli un identificēt ielaižamo. Elektroniskā slēdzene atveras, kad tā saņem signālu, izmantojot zemsprieguma elektrību.

Atšķirībā no elektroniskās slēdzenes. elektromehāniskā slēdzene darbojas tieši tāpat kā klasiskā, bet tās atvēršanai tiek izmantots elektromagnēts, kas tiek darbināts ar elektrību un darbojas tieši tāpat kā tad, ja tiktu izmantota atslēga.

Iespējas

Elektromehāniskajām un elektroniskajām slēdzenēm ir vairākas iespējas, atkarībā no apsargājamās mājas vai teritorijas vajadzībām. Klasiskākais piemērs ir tālvadības pults, ko izmanto mājas vārtu vadīšanai, vai tālvadības pults, ko izmanto, lai atvērtu garāžas slēģus. Neliela tālvadības pults sūta atvēršanas signālu elektroniskai slēdzenei, kas aktivizējas un ļauj mums iekļūt. Šīm slēdzenēm ir arī bloķēšanas sistēma, t.i. sistēma, kas paredzēta, lai lēnām aizvērtu aiz mums slēģus vai vārtus, tiklīdz mēs izejam.

Elektriskās slēdzenes pastāv jau ļoti ilgu laiku, taču mājas automatizācijas parādīšanās ir padarījusi tās vēl labākas. Šīs novatoriskās viedās mājas sistēmas var mijiedarboties ar slēdzenēm, izmantojot atbilstošus iestatījumus, kas ļauj atvērt durvis, logus vai slēģus ar viedtālruni. Citiem vārdiem sakot, jūs varat atvērt durvis un vārtus, kā arī slēģus, ērti guļot mājās.

Dažas mājas automatizācijas sistēmas ļauj atvērt rullīšus jūsu mājās pēc taimera iestatīšanas. Tādējādi no rītiem jūs var pamodināt gaisma, kas nāk pa logiem, nevis parastais modinātājs. Šie iestatījumi pilnībā maina pieeju elektriskajai slēdzenei, padarot to vēl ērtāku un praktiskāku.

Tie, kas meklē papildu drošību, var pat izmantot pirkstu nospiedumu bloķēšanas sistēmas, kas nodrošina papildu drošības līmeni visā mājā.

Elektriskās slēdzenes var uzstādīt uz jebkura loga vai durvīm, kuru darbībai nav nepieciešama mehāniskā slēdzene. Šīs durvis parasti ir bruņu durvis, vārti vai durvis uz viesnīcas numuriem vai citām uzņemšanas zonām. Citiem vārdiem sakot, visas durvis, kurām nav atslēgas. Visiem pārējiem jums būs nepieciešama elektromehāniskā slēdzene, kas darbojas hibrīdā veidā un kuru var darbināt, pagriežot atslēgu.

Kad esat nolēmis uzstādīt elektrisko slēdzeni, jums pilnībā jāizprot savas mājas vajadzības, lai jūs neiztērētu daudz naudas drošības sistēmai. Varētu būt laba ideja uzstādīt elektronisko slēdzeni šāda veida durvīm:

  • Neērta piekļuve, piemēram, mājas durvis vai vārti, kad atrodaties mājā. Daudz labāk ir nospiest pogu, lai to aktivizētu un ielaistu viesus.
  • Durvis, kas atdala transportlīdzekli no ceļa: citiem vārdiem sakot, vārti, kuriem jādarbojas, kamēr persona atrodas transportlīdzeklī, lai neizkļūtu no transportlīdzekļa vienu vai vairākas reizes, pirms izbrauc no mājas transportlīdzeklī.
  • Durvis, kurām nepieciešams noteikts drošības līmenis, piemēram, mājas bruņu durvis. Atvēršana no attāluma ir laba ideja, īpaši, ja cilvēkam ir grūtības staigāt.
  • Domofons ir ierīce ar klausuli un audio vai video sistēmu, kas savieno mājas iekšpusi ar ārpusi. Kā zināms, domofons tiek izmantots, lai nodrošinātu piekļuvi tiem, kas atrodas ārpusē, izmantojot skaņas signālu, kas tiek aktivizēts, nospiežot pogu un kas no iekšpuses ļauj atvērt durvis vai vārtus. Tradicionāli domofons darbojas caur skaņas viļņiem, taču tagad tā funkcionalitāte ir paplašinājusies, tāpēc to var izmantot arī no viedtālruņa.
  • Praksē domofonu sistēmas vispirms attīstījās, ieviešot video funkciju, kas ļauj iekšā esošajiem redzēt, kas atrodas ārpusē. Tas ir papildu drošības mehānisms, kas ļauj atpazīt sarunu biedru un izlemt, ielaist viņu vai nē.
  • Pēc tam kļuva iespējams ierakstīt īsus video, lai pārbaudītu, kurš atrodas mājā, kad iemītnieki bija prom, ļaujot viņiem ātri pārbaudīt, kad viņi atgriezās mājās. Un visbeidzot gaismas signāli, kas informē mājas iedzīvotājus, ka durvis vai vārti ir nejauši atstāti vaļā.
  • Jaunākās paaudzes viedie video domofoni
  • Visbeidzot, ir viedie video domofoni, kas paredzēti cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām vai tiem, kuri vēlas attālināti vadīt savu māju, izmantojot viedtālruni. Šos domofonus darbina jūsu mājas Wi-Fi tīkls un tie reāllaikā pārraida visu, ko tver ārējā videokamera, kas palielina ērtības un drošību. Visbeidzot, daži modeļi ļauj iestatīt piekļuves paroli, kas ir noderīga daudzās situācijās, piemēram, ja esat aizmirsis mājas atslēgas.
  • Acīmredzot iespēju ievadīt piekļuves paroles wifi domofonos var izmantot daudziem citiem mērķiem. Piemēram, pansionāti un naktsmītnes var informēt viesus par to, atvieglojot reģistrēšanās un izrakstīšanās operācijas, kā arī atslēgu nozaudēšanas gadījumos.
  • – Vai arī ar to var ielaist kurjeru, kad neesam mājās, pārbaudot video, kas notiek istabā vai teritorijā. Laika gaitā domofonu sistēmas ir kļuvušas par mazām tehnoloģiskām ierīcēm, kas atvieglo mūsu dzīvi.

Tā kā piedāvājumu ir vairāk nekā pietiekami, īstās ierīces izvēle var nostādīt mūs sarežģītā situācijā, kurai mājoklim dot priekšroku. Jums būs jāizvēlas, pamatojoties uz veiktspēju un drošību, dodot priekšroku modeļiem ar tālāk aprakstītajām funkcijām.

Pirmkārt, ir vēlams izmantot PTZ un panorāmas kameras, lai būtu plašāks redzes lauks nekā tikai durvis. Šajā gadījumā jums ir nepieciešams skaidrs displejs, kas nodrošina vislabāko redzamību jebkurā apgaismojumā, tostarp naktī. Turklāt vēlams izvēlēties bruņu pogas, vēlams arī aizsargātas no laikapstākļiem, piemēram, lietus un vēja.

Starp papildu funkcijām mēs iesakām atstāt atvērto durvju vai vārtu gaismas indikatoru, kā vienu no noderīgākajiem drošības, kā arī iespēju sazināties starp dažādām ēkas telpām.

Papildu funkcijas ietver iespēju ierakstīt attēlus un video no ārējās kameras vai savienot domofonu ar viedtālruni. Visbeidzot, ir ārējie gaismas indikatori, kas ieslēdzas, kad tie nonāk domofona redzamības laukā, kas lieliski attur iebrucējus un uzlabo redzamību naktī.

Tāpēc pirms pirkšanas ir jāizvērtē visas šīs īpašības, kā arī ārējais panelis, uzstādīšanas metode un cenas / kvalitātes attiecība. Domofonu sistēmas atšķiras arī pēc mērķa un uzstādīto moduļu skaita, kuru uzstādīšanai, protams, ir jārēķinās arī ar izmaksām.

Acīmredzot jāņem vērā tās papildu funkcijas, kas palielina cenu, piemēram, atšķirības starp analogo, digitālo vai Bluetooth vadu. Visos gadījumos ir jāņem vērā signāla attālums un diapazons, tāpēc iesakām uzticēties mūsu speciālistiem, kuri palīdzēs izdarīt izvēli, vadoties pēc Jūsu mājokļa atrašanās vietas un plānojuma.