PLASTMASAS TERASES, RĪGA

Terases, kas izgatavotas no kompozītmateriāla ar WPC grīdas segumu, kļūst arvien izplatītākas.

WPC (Wood Polymer Composite) ir inovatīvs materiāls, kas, pateicoties tā elastībai un dinamismam, tiek izmantots lielu telpu un āra grīdu apdarei. WPC ieklāšana, kas sastāv no kokšķiedras un polimēru materiāla, ir videi draudzīga un 100% pārstrādājama, un tai nepieciešama mazāka apkope nekā masīvkokam vai cietkoksnei. WPC plātnes ir neslīdošas un izturīgas pret skaidām, izturīgas pret ūdeni un sāli, izturīgas pret termītiem un kukaiņiem un izturīgas pret pelējumu.

PLASTMASAS TERASES

WPC dēļi ir materiāls, kam ir neskaitāmas priekšrocības, tā ārkārtējā elastība, izturība un piemērotība ieklāšanai ārpus telpām, pateicoties tā īpašajam sastāvam, spēj apvienot koka siltumu un estētiku ar sintētisko materiālu priekšrocībām, uzlabojot tā veiktspēju. WPC grīdas segums ir modulārs un pieejams dažādās krāsās, un pa to var staigāt pat basām kājām, jo atšķirībā no koka tas neplīst un nezaudē daļu no virsmas slāņa.

Lai saprastu, kas ir WPC, jāsāk ar tā saīsinājumu, Wood Plastic Composite (WPC) jeb koksnes kompozīts ir materiāls, kas izgatavots no dabīgām koksnes šķiedrām, īpašām piedevām un pārstrādāta polietilēna (HDPE), kas tiek sasmalcināts un apvienots, izmantojot karstās ekstrūzijas process.

WPC ir jauns materiāls, ko izmanto apdarei un grīdas segumam, pateicoties tā izcilajai izturībai. WPC grīdas segums ir ideāli piemērots gan sabiedriskām telpām, gan privātmājām, visām āra zonām, piemēram, baseiniem un dārziem, balkoniem, terasēm un verandām.

Pateicoties šim sastāvam, tiek iegūti dēļi, kas estētiski ir līdzīgi dabiskajam kokam, bet ir tikpat izturīgi kā plastmasa.

Pateicoties tā daudzpusībai, tas ir lielisks materiāls terašu ražošanai.

Koksne bez šaubām ir populārs materiāls tā patiešām siltā un mājīgā izskata dēļ.

Taču terašu izgatavošanai, īpaši ārā, ir jāizvērtē noteiktas īpašības, piemēram, izturība un laikapstākļu izturība. Bet tiem, kas nevēlas atteikties no koka grīdas dabiskā izskata pat ārpus telpām, papildus mērķauditorijas atlasei konkrētām, izturīgākām un dārgākām koksnes sugām, jāapsver cienīga alternatīva, ko mūsdienās pārstāv kompozītkoksne.

Salīdzinot ar dabīgo koku, terases un grīdu ieklāšanai no WPC ir daudz priekšrocību.

Pirmkārt, ejot pa to ir ļoti patīkami pieskarties; tas ir drošs, neslīd, neslīd un neplaisā kā jebkurš koka dēlis.

Tas ir arī ārkārtīgi izturīgs pret nodilumu un mehānisko spriegumu.

WPC nedeformējas un nerada virsmas ar bīstamām šķembām. Turklāt tas ir ūdensnecaurlaidīgs, pateicoties tā kompozītmateriālam uz polimēru bāzes.

Turklāt izcilā UV izturība padara WPC par ideālu risinājumu terases apšuvumam.

Tā kā saules gaismas ietekmē to neietekmē koka virsmu novecošanās efekts, ieteicams to izmantot āra terasēm.

Ņemot vērā tā īpašības, kļūst acīmredzams, ka WPC ir piemērots lietošanai telpās, kur var būt tiešs kontakts ar ūdeni un jebkuros klimatiskajos apstākļos.

Turklāt šim materiālam pēc ekstrudēšanas var būt dažādas formas, kas piemērotas dažādiem lietojumiem un krāsām.

Mūsu uzņēmums, ja nepieciešams, ņemot vērā mūsu klientu vēlmes, var izgatavot materiālu atbilstoši RAL krāsu paletei.

WPC ir piemērots uzstādīšanai vietās, kur ekspluatācijas apstākļi ir smagāki nodiluma un mehāniskās slodzes dēļ.

WPC apvieno koka dabisko skaistumu ar plastmasas tikumiem.

Kokšķiedras kompozīts ir videi draudzīgs produkts, jo tajā tiek izmantota pārstrādājama termokausējamā plastmasa (PE), lai samazinātu plastmasas atkritumu daudzumu.

WPC terases dēļu blīvums ir tik liels, ka to var salīdzināt ar MDF.

Sastāvs var atšķirties atkarībā no klienta vēlamajām “veiktspējas” īpašībām. WPC sastāvs sastāv no apmēram 55% cietkoksnes miltu, apmēram 30% sintētisko polimēru (augsta blīvuma polietilēna (ABPE) un 15% minerālvielu un apstrādes palīglīdzekļu (tie var būt krāsu pigmenti, UV absorbētāji un stabilizatori, saistvielas, pretsēnīšu vielas, liesma). palēninātāji), kas piešķir tai ideālus tehniskos parametrus. Kvalitatīvas produkcijas ražošanai vienmēr jāņem vērā tādi parametri kā izejvielu kvalitāte, to īpašības un proporcijas, kā arī svarīgs faktors ir izstrādājumu izgatavošanas tehnoloģija un materiālu savietojamība.

Ekstrūzijas procesa rezultātā ir iespējams iegūt standarta garuma sloksnes līdz 4 metriem (parasti tās strādā ar 2 metru sloksnēm).

WPC nodrošina koka dabisko eleganci virsmas apdarē, vienlaikus saglabājot izcilu veiktspēju lietošanas drošības ziņā.

Faktiski tas nesadalās, neplaisā un nedeformējas, un pēc uzstādīšanas nav nepieciešama apkope vai papildu apstrāde.

Lieliskā WPC izturība pret mitrumu, kā arī pret dzīvnieku un augu ārējām ietekmēm, piemēram, termītu kukaiņiem, sēnītēm un citiem mikroorganismiem, padara to par neaizstājamu materiālu terašu ražošanā.

To neietekmē arī skarbākie laikapstākļi, piemēram, lietus, sniegs vai sals, kā arī citi ķīmiskie aģenti, piemēram, skābes, sārmi, sāls vai hlorēti šķīdumi.

Kā notiek darbs ar WPC materiāliem?

WPC var apstrādāt tāpat kā koksni (var naglot, ēvelēt, griezt, skrūvēt). Tādējādi ar ļoti vienkāršu slīpzāģi var apstrādāt WPC dēļus.

 • Materiāls ir ūdensizturīgs.
 • Neslīdoša un pret šķembām izturīga virsma.
 • Izturīgs pret ūdeni ar hloru un sāli. To bieži izvēlas arī piekrastes zonām, jo to ir viegli tīrīt un tam ir nepieciešama neliela apkope.
 • Eleganta koka apdare.
 • Viegla montāža un perfekta sakraušanas sistēma.
 • 100% pārstrādājams.
 • Inerts materiāls, kas neplaisās un nevelkas.
 • Tas ir antiseptisks materiāls, kas ir izturīgs pret koka tārpiem, sēnītēm un pelējumu, mikroorganismiem, kas parasti bojā koksni.
 • Tas ir izturīgs pret nodilumu un mehānisko spriegumu (protektors, vilkšana, velmēšana);
 • Tas ir izturīgs pret UV starojumu, tāpēc to neietekmē novecošanās, ko izraisa saules UV stari.
 • Tas ir ugunsizturīgs.
 • Tas ir 100% pārstrādājams, lai palīdzētu aizsargāt vidi.
 • Iztur temperatūras svārstības. To var izmantot terašu ražošanai reģionos ar jebkādiem klimatiskajiem un laikapstākļiem.
 • Materiāls nav jāpārklāj ar aizsarglīdzekļiem.

WPC plātņu priekšrocības tiek parādītas arī uzstādīšanas laikā, jo pareizai uzstādīšanai ir jāievēro tikai daži pamata norādījumi.

Būvējot WPC terases, ir svarīgi ņemt vērā temperatūru, lai vislabāk aprēķinātu attālumu starp dēļiem.

Tāpat, lai neveidotos pelējums, dēļus ieteicams nelikt pastāvīgi noēnotās, mitrās un nevēdināmās vietās.